D'DG ---
Witaj na naszym serwerze - http://www.ddg.com.pl


---
ENGLISH
---
Idea tworzenia serwera jest rozszerzeniem i kontynuacją działań, jakie od samego początku swojego istnienia podejmuje nasza Galeria.

W naszej działalności można wymienić dwa główne nurty:

- poszukiwania twórcze w obszarach nowych mediów

- upowszechnianie i promocja sztuki i kultury przy wykorzystaniu możliwości i środków dostępnych dzięki Internetowi i sieci World Wide Web.
Dzięki naszym inicjatywom, w sieci World Wide Web pojawiło się wiele polskich instytucji kultury i sztuki oraz twórców.

W chwili obecnej internetowe siedziby polskiej kultury na naszym serwerze [ www.ddg.com.pl ] co miesiąc odwiedza kilkanaście tysięcy osób z całego świata poznając dzięki temu bliżej Polskę.

Donajski's Digital Gallery (Cyfrowa Galeria Marzenny i Juliusza Donajskich to pierwsza w Polsce wirtualna galeria sztuki - powstała wiosną 1995 roku - zajmująca się sztuką cyfrową i prezentacją kultury i sztuki "nie-cyfrowej" w wirtualnych przestrzeniach Internetu. Od września 1996 roku, dzięki współpracy z Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego, siedziba Galerii znajduje się w ICM, w Warszawie, przy ul. Pawińskiego 5a. Tam odbywają się wernisaże kolejnych wystaw połączone z koncertami transmitowanymi na żywo w Internecie (CU-SeeMe, MBone), jak np: wernisaż prac Stasysa i recital gitarowy Marka Walawendera, wernisaż "Ogrodu o rozwidlających się ścieżkach" i koncert kwartetu Camerata, wirtualny spektakl-performance-koncert Jarona Laniera - twórcy wirtualnej rzeczywistości, wernisaż fotografii Krzysztofa Millera i koncert Stanisława Skoczyńskiego.
Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do zapoznania się z pełną zawartością naszego serwera.

Maga Donajski i Julo Donajski


--- Created by Donajski's Digital Gallery.

www.ddg.com.pl ---
WELCOME | TABLE OF CONTENTS
COPYRIGHT © 1995-7. ALL RIGHTS RESERVED