CULTURE FOR FUTURE ---
Marzenna about Juliusz Donajski
and
Juliusz about Marzenna Furmaniuk-Donajski


---
---
ENGLISH
---
Maga Marzenna Donajski studiowała w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie - uzyskując dyplom w klasie fortepianu oraz podyplomowych studiów muzycznych. Swoje umiejętności poszerzała realizując indywidualny program studiów w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, podyplomowej Katedrze Scenografii, oraz uczestnicząc w zagranicznych kursach. Przez kilka lat kontynuowała swoje doświadczenia jako pianista i pedagog (m.in. w Akademii Muzycznej) oraz grafik i projektant, aby w końcu zająć się sztuką komputerową.
Julo Juliusz Donajski ukończył szkołę filmową i przez kilka lat realizował filmy i spektakle teatralne. Pod koniec lat osiemdziesiątych zainteresował się komputerami i w niedługim czasie zrezygnował z innych obszarów ekspresji.
"To co dla nas w sztuce sieci jest najbardziej oryginalne i pociągające, to możliwość - poprzez otwarty przekaz - nawiązywania wzajemnej partnerskiej i współtwórczej komunikacji z odbiorcą. Dzięki temu stykamy się z zupełnie nowymi jakościami narracyjnymi. W otwartych, interaktywnych pracach, można rysować konteksty, początkowe założenia, odbiorca zaś ostatecznie sam wypełnia pracę-dzieło własną treścią - w sposób mniej lub bardziej kontrolowany - czasami zupełnie nieprzewidywalny (powiedzmy, że możliwy do przewidzenia w granicach nieoznaczoności)."

--- ---
Created by Donajski's Digital Gallery

www.ddg.com.pl WELCOME | TABLE OF CONTENTS
COPYRIGHT © 1995-7. ALL RIGHTS RESERVED