homeAKCJE
ARTYSCI
WYSTAWY
WERNISAZE

MUZEA
GALERIE
INSTYTUCJE
WYDARZENIA

WWW
MEDIA
INTERNET
ARTYKULY

POLSKA
WARSZAWA
SPOŁECZNOŚĆ


NASZE WYSTAWY OTWARTE SĄ 24 GODZINY NA DOBĘ!
OUR EXHIBITIONS ARE OPEN 24 HOURS PER DAY!


Donajski's Digital Gallery
Donajski's Digital Gallery (Cyfrowa Galeria Marzenny i Juliusza Donajskich to pierwsza w Polsce wirtualna galeria sztuki - powstała wiosną 1995 roku - zajmująca się sztuką cyfrową i prezentacją kultury i sztuki "nie-cyfrowej" w wirtualnych przestrzeniach Internetu. Od września 1996 roku, dzięki współpracy z Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego, siedziba Galerii znajduje się w ICM, w Warszawie, przy ul. Pawińskiego 5a. Tam odbywają się wernisaże kolejnych wystaw połączone z koncertami transmitowanymi na żywo w Internecie (CU-SeeMe, MBone), jak np: wernisaż prac Stasysa i recital gitarowy Marka Walawendera, wernisaż "Ogrodu o rozwidlających się ścieżkach" i koncert kwartetu Camerata, wirtualny spektakl-performance-koncert Jarona Laniera - twórcy wirtualnej rzeczywistości, wernisaż fotografii Krzysztofa Millera i koncert Stanisława Skoczyńskiego.

Douglas Davis - MetaBody
Międzynarodowy projekt-wystawa zrealizowana jednocześnie na kilku serwerach w USA, Islandii i Polsce.

Douglas Davis - Redness
Wizja "czerwieni" w oczach amerykańskiego artysty zafascynowanego historyczną już epoką.

Douglas Davis - Taśmy Intymne
Wystawa-esej amerykańskiego artysty, klasyka nowych mediów.

Maga Donajska - ArtNet
Kontunuacja wystawy, która w ubiegłym roku miała miejsce w "Galerii Zachęta" oraz była prezentowana w trakcie festiwalu Media Art WRO'96 we Wrocławiu. Pierwsze wystawienia net-art'u w polskich salach ekspozycyjnych.

Maga Donajska - Magalia
Jedna z wystaw nagrodzonych "TOP 5% OF ALL WEB SITES" przez POINTCOM.

Maga Donajska - Stories
Druga wystawa z nagrodzonych "TOP 5% OF ALL WEB SITES" przez POINTCOM.

Maga Donajska - Ogród o Rozwidlających się Ścieżkach
Internetowa praca, której premierowy pokaz miał miejsce w ubiegłym roku w Muzeum Sztuki Współczesnej w Yokohamie. Przykład pionierskiego wykorzystania nowych mediów w sztuce. Do tej pory jedyna praca Net-artu, reprezentująca Polską sztukę cyfrową w salach muzealnych poza granicami kraju. (Oprogramowanie: Julo Donajski)

Maga Donajska - Model Znaków Urojonych
Ostatni ze zrealizowanych projektów eksponowany na Międzynarodowej Wystawie Sztuk (Multi) Medialnych LAB'6, w maju 1997, dostępny obecnie w sieci World Wide Web na serwerze galerii. Tylko dla posiadaczy szybkich łącz! (Oprogramowanie: Julo Donajski)

Stasys Eidrigevicius - Pastele i Rysunki
Wystawa pasteli i rysunków Stasysa Eidrigeviciusa, jest chyba największą prezentacją pojedynczego artysty, jaką można znaleźć w "polskim" internecie.

Aleksander Hahn - O Naturze Rzeczy
Wystawa szwajcarsko-amerykańskiego artysty, będąca kontynuacją i rozszerzeniem wystawy prezentowanej jesienią 1996 roku, w warszawskiej galerii Foksal.

Tadeusz Kantor - Ze Spuścizny Twórczej
Prezentacja prac ze spuścizny Artysty. Pierwszy w Polsce wernisaż on-line towarzyszący otwarciu wystawy.

Katarzyna Kobro - K. Kobro 1898 - 1951
Znajduje się tu cała - znana nam dzisiaj - wiedza na temat życia i twórczości Artystki

Jaron Lanier - Wirtualna Rzeczywistość
Dokumantacja wirtualnego spektaklu - performance, który miał miejsce w galerii, w wykonaniu artysty tworzącego nowe rzeczywistości.

Krzysztof Miller - Fotografie z Zairu
Przejmujące fotografie z ogarniętego wojną domową Zairu są wg. słów Ryszarda Kapuścińskiego "jednym z ważniejszych osiągnięć współczesnej fotografii".

Wladyslaw Strzeminski - W. Strzemiński 1893 - 1952
Podobnie, jak w przypadku K. Kabro, prezentowana jest tu cała - znana nam dzisiaj - wiedza na temat życia i twórczości Artysty.

Maria Zbąska - Złe chłopaki z mojej ulicy
Wystawa fotografii.AKCJE
ARTYSCI
WYSTAWY
WERNISAZE

MUZEA
GALERIE
INSTYTUCJE
WYDARZENIA

WWW
MEDIA
INTERNET
ARTYKULY

POLSKA
WARSZAWA
SPOŁECZNOŚĆDonajski's Digital Gallery
Donajski's Digital Gallery (Cyfrowa Galeria Marzenny i Juliusza Donajskich to pierwsza w Polsce wirtualna galeria sztuki - powstała wiosną 1995 roku - zajmująca się sztuką cyfrową i prezentacją kultury i sztuki "nie-cyfrowej" w wirtualnych przestrzeniach Internetu.

Galeria Sztuki Zachęta
Siedziba Zachęty jest prezentacją kolejnych wystaw jednego z najważniejszych polskich salonów Sztuki.

Muzeum Narodowe w Warszawie
W osiemdziesiąt lat od przemianowania Muzeum Sztuk Pięknych na Muzeum Narodowe - muzeum pojawiło się w nowej przestrzeni internetowej sieci WWW prezentując część z ponad 780.000 zabytków zgromadzonych w swoich zbiorach.

Muzeum Sztuki w Łodzi
Internetowa siedziba jednej z najstarszych na świecie placówek sztuki współczesnej, to nie tylko informacje o muzeum, godzinach jego otwarcia, dokumentacja fotograficzna kolejnych wystaw, ale również - a może przede wszystkim - praca udostępniająca wiedzę na temat życia i twórczości artystów, którzy stworzyli podwaliny tego muzeum. Ostatnie kłopoty Muzeum nie ominęły jego "wirtualnej siedziby" i trwa ona jakby w zawieszeniu ...

Międzynarodowy Konkurs w Pianistyczny im. F. Chopina
Site ten to dobrze znana użytkownikom internetu, siedziba Towarzystwa Chopinowskiego i kompendium wiedzy na temat ostatniego Konkursu. Pierwsza w Polsce publikacja i aktualizacja informacji on-line dzięki obecności D'DG wraz ze sprzętem, w Filharmonii Narodowej. Prawdopodobnie pierwsza tego typu realizacja wśród międzynarodowych konkursów (entuzjastyczna ocena m.in. organizatorów konkursów pianistycznych im. Beli Bartoka, im.Van Clieburn'a, Radia Budapest).

Per Pianoforte AMiFC w Warszawie
Słynna idea koncertu na dziesięć fortepianów, wykonywanego przez profesorów, absolwentów oraz studentów warszawskiej Akademii Muzycznej.

Janusz Zaorski: Bulhakov
Spektakl Teatru Telewizji. Znakomite przedstawienie dramatu Bułhakowa w świetnej obsadzie. Fotosy, fragmenty video itp.

Bunkier Sztuki w Krakowie
Site stworzony w ramach wystawy "MULTI-MEDIA SENSITIVITY - GLOBAL ART '96", która była sponsorowana przez D'DG.AKCJE
ARTYSCI
WYSTAWY
WERNISAZE

MUZEA
GALERIE
INSTYTUCJE
WYDARZENIA

WWW
MEDIA
INTERNET
ARTYKULY

POLSKA
WARSZAWA
SPOŁECZNOŚĆPierwszomajowe Spotkanie w Internecie
Akcja przeprowadzona wspólnie z Warszawskim Ośrodkiem Telewizyjnym - WOt-51. Całodzienny program telewizyjny poświęcony internetowi połączony z akcją-happeningiem, w trakcie którego telewidzowie mający dostęp do internetu nadsyłali grafiki prezentowane na serwerze Galerii w postaci "Pierwszomajowego Plakatu".

Save Me ...
Pierwsza z serii telewizyjno - internetowych akcji realizowanych przez Galerię. Zaproszenie telewidzów mających dostęp do internetu zaowocowało nadesłaniem kilkudziesięciu prac graficznych, które stały się materiałem do prezentowanej wystawy. Zainteresowanie akcją spowodowało jej powtórzenie przy okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz w trakcie "Pierwszomajowego Pochodu".

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Galeria już po raz drugi współpracowała z Jurkiem Owsiakiem i Orkiestrą. Wieki finał w Studio TVP: muzyka, video, fotografie i grafiki nadesłane przez internet do "Rockowej Galerii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy".

Konkurs na Najciekawsze Strony WWW - CoolPages
Konkur ten realizowany był przez kilka misięcy 1996 roku. Na stronach konkursu nadal można znaleźć ciekawe adresy ... Znajdują się tu też informacje o pierwszym polskim programie telewizyjnym zajmującym się internetem: "INTERNET W JEDYNCE" i naszym w nim udziale.

One Page Search
Strona ozwalająca na wybór jednego z kilkunastu polskich i światowych serwerów gromadzących informacje o zasobach internetu.

Sztuka Tworzenia Multimedialnych Dokumentów
Artykuł opublikowany onegdaj w MACWORLDZIE (Polska Edycja) na temat dokumentów World Wide Web i podstaw języka HTML - tylko polska wersja językowa w standardzie "ASCI". :-)

W Świecie Żywego Obrazu
Artykuł z cyklu "Z warsztatu grafika" opublikowany w MACWORLDZIE (Polska Edycja) i opisujący program graficzny Live Picture.

WWW Design Serwis

Kreowanie serwerów World Wide Web.
POLSKA
WARSZAWA
SPOŁECZNOŚĆW trakcie reorganizacji
..

Server created and maintained by Maga Donajski and Juliusz Donajski

www.ddg.com.pl WELCOME | SERWER'S HOME PAGE
COPYRIGHT © 1995-9. ALL RIGHTS RESERVED